Zhodnocení víkendu 20-21.ledna

Mlži 5+1 i 3+1 úspěšně. Muži těsně podlehli v Chebu. V Děčíně se ukázala přípravka.

Přípravka

Přípravka se poprvé představila a jsme hrdí, že jsme do akce vyslali 20 dětí, pro některé to byla dokonce i úplná premiéra. Turnaj byl specifický tom, že dorazil jen Litvínov, který stejně jako DC staví 2 týmy. Zahajovacím utkáním bylo naše vzájemné a postavili jsme proti sobě vyrovnané týmy. V pěkném zápase si kamarádi nic nedarovali, ale i přes vyrovnaný zápas se střelecky o poznání lépe vedlo výběru trenérů Karlose a Gabči. Do zápasů s Litvínovem jsme již tradičně poskládali týmy mladší a starší. Mladší bohužel v zápasech neměl moc šancí, proti pohybově dobře vybavenému týmu Litvínov Black a proti Yellow už vůbec, neboť v něm hráli větší hráči s dobrou střelbou a silou na balónku. Pozitiva jsme tak hledali u několika jedinců, kteří se posunuli ve vedení balónku, což trenéry těšilo.
Starší tým se dokázal očekávaně prosadit proti mladším Black, i když ti svým pohybem nepříjemně kousali. Zápas dne pak byl mezi top týmy Děčína a Litvínova. Duel se odehrál za skvělé atmosféry a byl od začátku vyrovnaný. Litvínov se uměl ale lépe prokombinovat do šancí a dostal se na koně. Domácí prťata se ale hecla a dokázala i srovnat jak herně, tak brankově. Vyrovnanou bitvu pak rozhodla poslední dvouminutovka, kdy jsme si nepohlídali volné hráče před brankou a ani nepovedená powerplay půl minuty před koncem už k otočce nevedla. Nicméně krásný zápas na plné pecky, který byl obohacující pro všechny zúčastněné. Na závěr patří velké díky děvčatům z řad maminek, které si vzaly na starost skvělý bufet. Děkujeme moc!!!

Mladší žáci 5+1 v Lovosicích

Mladší žáci po pěti turnajích odehraných mezi nejlepšími pěti celky ústeckého a libereckého kraje sestoupili o příčku níže a turnaj v Lovosicích odehráli ve druhém výkonnostním koši.

Prvním soupeřem turnaje však byl náš tradiční sok z koše prvního - Chomutov. Ten nám již v posledním utkání nedal čuchnout a bohužel nejinak tomu bylo i tentokrát. Především důraz chomutovských v osobních soubojích dělal naším obrovský problém a za celé utkání jsme se s ním nedokázali vypořádat. Chomutov zaslouženě vyhrál.

Proti druhému týmu FBC Liberec - pink jsme již byli my ti, kdo více držel míček na florbalkách a postupně si vypracovávali brankový náskok. Soupeř se ale svými brankami stále držel na dostřel. Naštěstí dotáhnout rozdíl se Liberci již nepodařilo a Děčín oslavil první výhru.

Další dva zápasy měli hodně podobný průběh. Proti Lovosicím i Lípě se hrálo na jednu branku, a to na branku naších soupeřů. Proti Lovosicím jsme se ale dlouho nemohli prosadit. Nakonec se podařilo vsítit 5 branek, přičemž Lovosice ani jednou nevystřelili na naši branku. Lípa hrála na turnaji v 9 hráčích a to se ve čtvrtém utkání projevilo. Evidentně unavený soupeř se nezmohl na větší odpor a výsledek 1:9 hovoří za vše.

Mlži 3+1 v Lounech se silnější sestavou  100%

V mlží 3+1 se letos výher moc nehemží a tak jsme se rozhodli zvednout sebevědomí za pomoci i několika hráčů z 5+1. Proti Šluknovsku jsme diktovali tempo od začátku. S Louny jsme otáčeli z 0:3 a nejvyrovnanější zápas s Lípou jsme urvali v poslední minutě. Věřím, že to skupinu nakopne a v další turnajích přidají vítězné korálky.

Muži B

Muži B dnes odehráli své zápasy proti Roudnici C a B. V prvním utkání jsme se rychle dostali do 4 góloveho vedení, když Martin Vašák zaznamenal čistý hattrick během úvodních 5 minut. Bohužel jsme ale tempo neudrželi a soupeř ve druhé třetině zápas otočil na 9:4 . Ve třetí části jsme se však dokázali vrátit ke své hře a alespoň srovnali na konečných 9:9.
Druhý zápas začal podobně naším rychlým vedením 7:2. Opět jsme ale nechali soupeře utkání zdramatizovat až na 12:11. V závěru jsme si vedení dokázali pojistit dvěma góly a zvítězili 14:11. Golově se opět v obou zápasech prosadila i Verča Vašáková. I přes opticky velké množství obdržených branek předvedli oba naši gólmani vynikající výkony.  Dnešním čtyřbodovým ziskem jsme se osamostatnili na průběžné druhé příčce tabulky.

Muži A

Těžký a vypjatý zápas v krásné atmosféře, bylo vidět o co oba týmy hrají. První třetinu jsme dobře bránili a čekali na brejky, které přicházely, ale bohužel jsme je nevyužívali. Druhá třetina se nám nepovedla, nevyužili jsme přesilovky a samy v oslabení inkasovali. Třetí část od nás byla dobrá, kluci makali na srovnání, ale domácí vždy když jsme se přiblížili, tak dokázali odpovědět.