Zhodnocení víkendu 6.-7.ledna, poprvé i minipřípravka

První lednový víkend byl už slušně nabitý kromě soutěží, proběhlo i PFC a poprvé si turnaj zažila minipřípravka

Minipřípravka

Miniřípravka v České Lípě v sobotu statečně bojovala s dvěma týmy Lípy, Jablonce a Mladé Boleslavi. Uhráli jsme remízu a opravdu těsné prohry, kdy soupeři jen více přálo štěstí. Nicméně za bojovnost a statečnost si odvážíme cenné čokoládové medaile. Těšíme se na další turnájek, protože se jednalo o první zápasový zážitek pro naše mauglíčata ve spojení s nejmladšími přípravkáři.

Přípravka

Přípravka zavítala do haly ve Strupčicích. Menší přípravkáři měli označení White a i přes dvě porážky byly děti pochválené, protože se ve hře objevovaly prvky, které po nich trenéři chteli. Konkrétně vedení míčku na forehandu a do volného prostoru. Proti Lovosicím jsme však nedokázali uhlídat dva jejich nejlepší hráče, kteří vystříleli svému týmu vítězství. Velmi podobné to bylo i proti Litvínovu black.  Tentokrát jsme měli trochu smůlu v zakončení a hlavně byl Litvínov rychlejší, což rozhodovalo. Poslední zápas proti Jirkovu to naopak byly děčínské barvy, které byli všude dříve a svého soupeře přehráli.

Větší Blůčka měli nakonec bilanci vyhra, remíza, prohra. Každé utkání, ale bylo super. Se štětím jsme byli lepším týmem a dokázali jsme se prosadit i gólově. Utkání s Litvínovem yellow byl nádehrný vyrovnaný duel, kde se hra přelévala z jedné strany nadruhou a byla z toho spravedlivá remíza. Napjaté bylo i utkání s Kadaní, které pro sebe rozhodla Kadaň výbronou pasáží v úvodu druhé poloviny. Děčín pak sice dotahoval, ale o gól nakonec prohrál.

Celkově ale povedený turnaj, kdy jsme se zase o trochu zlepšili v herních činnostech.

Starší žáci na PFC

Klub přihlásil na tradiční turnaj PFC kategorii 2009. Ta ve skupině s Chebem (2:2), Black Angels (5:7) a mix Turnov, Semily, Koberovy (5:1) brali za 4 body a druhé místo. První dva postupovali do play-off A a tedy mezi 16 nellepších z 32. V osmifinále jsme narazili na vítěze skupiny A Butchis, který ve skupině 3x vyhrál se skóre 16:0. Nezalekli jsme se toho a osmifinálový zápas jsme zvládli 3:1. Ve čtvrfinále nás čekal Písek, který vyhrál skupinu G, Pěkný zápas došel až do proloužení, ve kterém se radoval Písek, ikdyž jsem orazítkovali v zápase 4x tyčku. Brány turnaje se nám tak zavřeli těsně před medailovým semifinále.

Muži B

FBC DDM Děčín 9:6 Jazzmani Žatec B

FBC DDM Děčín 6:7 Florbal Ústí C

Muži B zahájili rok 2024 turnajem v Krupce, kde se utkali s Žatcem B a lídrem Ústí C. Papírově slabší Žatec od začátku sezóny značně posílil kádr, což bylo na průběhu i kvalitě utkání znát. Oba týmy se přetahovaly o vedení až do samého konce, kde jsme byli ale úspěšnější my a nakonec zvítězili 9:6.
Zápas proti Ústí byl i díky atmosféře v hledišti ještě o stupeň výš. Průběh byl vsak podobný. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Na začátku třetí jsme ale obdrželi tři slepené góly. Vyburcování diváckou kulisou jsme se však nevzdali a snížili na rozdíl jediné branky. Ze závěrečného náporu po odvolání brankáře jsme vytěžili jen břevno a prohráli tak 5:6.
I přes prohru v druhém utkání převládají z odehraného turnaje pozitivní emoce. Samozřejmě jsme se opět dopustili řady zbytečných chyb jak v obraně tak v útoku, ale oba zápasy jsme odmakali naplno až do samého závěru a j tomu proměnili 3 ze 4 přesilovek.

Muži A

I město Slaný už má svoji sportovní halu a nutno říci, že je vskutku povedená. Duel s Barracudas byl dvě třetiny vyrovnaný. Domácí šli sice rychle do vedení, ale dokázali jsme odpověděl a skóre otočit. V závěru první periody jsme si ale náskok nepohlídali a do kabin se šlo za remízového stavu. Druhá třetina se nám herně vydařila, byli jsme nebezpečnější a chyběli tomu jen góly. Bohužel žádnou s šancí jsme nevyužili a Slaný nás za to potrestalo proměněným trestným střílení na konci třetiny. Třetí část byla na góly nejbohatší. Do náskoku o dvě branky poslala domácí využitá přesilovka a začali jsme být více nejistí. Zkusili jsme vytáhnout obranu, ale ani to nezabralo a Slaný si již vybudovalo dostatečný náskok. Ten jsme sice ještě korigovali, ale vše pečetil gól do prázdné na konečných 8:5.