Dne 12. 3.  vyrazili Starší žáci B na pořádání domácího turnaje do Nového Boru. Čekali je zápasy proti Bílině a Dubí, tedy týmy proti kterým se našim hráčům a hráčkám v posledních zápasech nedařilo. 

1. FBC DDM Děčín IV 6:7 SK Dubí

V prvním zápase jsme potkali tým z Dubí, který se vyznačuje spíše individuálními schopnostmi, ale dokáže i dobře zakombinovat. Vstup do zápasu byl chladný a děčínským jako by chyběl náboj a chuť do zápasu. V první a druhé třetině byl zápas vyrovnaný kdy oba týmy dělaly chyby, ale ani jeden z proti hrajících týmů je úplně netrestal. Ve třetí třetině se to změnilo a začala přestřelka, která v této třetině skončila 4:4. Naše hráče je nutné pochválit za velkou snahu otočit zápas, který se za stavu 5:2 a 8 minut do konce zdál už prohraný. Pár pěkných kombinací a přesných střel poté během pár minut znamenalo stav 6:6 a dvě minuty do konce zápasu nebylo rozhodnuto o vítězi. Bohužel natěšení děčínští hráči a hráčky, kteří chtěl zápas urvat pro sebe neplnili řádně obranné úkoly a minutu do konce nechali hráčku z Dubí v pohodě skórovat a tím rozhodnout o prohře Děčína.

PRO - AKTIV Bílina 9:1 1.FBC DDM Děčín IV

V druhém zápase jsme potkali tým z Bíliny, který se drží na předních příčkách tabulky Ústeckého přeboru SŽ. Jednalo se už o třetí zápas a tak tým z Děčína věděl do čeho jde. Celý zápas se odehrával v jednom duchu - špatný pohyb a nulová chuť bojovat. Naši hráči a hráčky nepředváděli na hřišti žádné závratné výkony a tomu i odpovídá skóre 9:1, která jasně určila za vítěze dobře kombinující a hrající tým z Bíliny. Bohužel v zápase nebylo za co pořádně pochválit ani vypíchnout v našem výkonu. Celkově byl výkon odevzdaný a nebyla vidět žádná bojovnost a chuť po vítězství.

Celkově byl turnaj nepovedený a předváděná hra nebyla dobrá. V prvním zápase bylo hodně zbytečných chyb, které daly možnost protihráči skórovat a dobrá pár minutovka na konci zápasu nestačila a druhý zápas byl už od začátku odevzdaný a velmi neutěšený. Během zápasů se objevovali chvilky, které zaslouží pochválení, ale jednalo se spíše o individuální výkony než týmový výkon. 

Sestava: Mlejnek Richard, Anderlová Kateřina, Vondráček Filip, Burger Pavel, Piskora Matyáš, Machač Stanislav, Novák Lukáš, Machačová Valentýna, Rajtr Bobeš, Bára Martin, Ondřej Fiala

Dne 27. 3. jeli naše hráčky a hráči do Litvínova na svůj předposlední turnaj sezóny. Čekali je soupeři z opačných konců tabulky - předposlední tým a nejlepší tým soutěže. V prvním zápase jsme potkali hráče a hráčky ze Štětí, kteří jsou předposlední v tabulce a předpokládala se "povinná" výhra. V druhém zápase je čekal Litvínov Black, který naopak je ve velkém předstihu na prvním místě soutěže. 

 1. FBC DDM Děčín IV 4:3 SK Štětí

První zápas v Litvínově měl pomalejší rozjezd a první třetina byla bez branek. Děčín předváděl dobrý florbal, který byl dle představ trenérů a hra vypadala dobře. Hráči a hráčky měli dobré nasazení a v druhé třetině, ve které dále pokračovali v dobrém výkonu, byli odměněni góly, které znamenali vedení 4:1. Pak přišla třetí třetina a zhoršení výkonu, které provází náš tým už delší dobu. Ve třetí třetině došlo ke zhoršení pohybu a vázla kombinace a jako následek toho jsme nechali protihráče dvakrát skórovat a stáhnout tak stav zápasu na pouze jednu branku a tím se i začít strachovat o výhru. Ale nakonec se podařilo ubránit výsledek a znamenalo to 3 body pro náš tým. Bohužel byl nakonec zápas těsnější než musel být kdyby hráči a hračky pokračovali ve svém dobrém výkonu, který předváděli první dvě třetiny. V zápase bylo i nabídnuto trestné střílení našim barvám po faulu na hranici brankoviště, ale bohužel se ho nepodařilo proměnit. Nakonec to, ale nemělo vliv na konečný výsledek.

SK BIVOJ LITVÍNOV BLACK 7:3 1.FBC DDM Děčín IV

Do druhého zápasu turnaje šel Děčín natěšen a odhodlán předvést dobrý výkon a odvést si z turnaje 6 bodů. Vstup do zápasu byl opět pomalejší, ale protihráči se přizpůsobili tempu a to nám vyhovovalo. První třetina byla odehrána dobře a zápas byl vyrovnaný a pohledný z obou stran. Našim hráčům a hráčkám se dařilo dobře bránit a nenechali Litvínov předvádět jejich klasickou hru a dobrým přechodem do útoku hráli vyrovnaný zápas. První třetina skončila 2:1 ve prospěch Litvínova bylo tedy dále o co hrát. V druhé třetině se dále předváděl stejný florbal, který byl z obou stran útočný a oba týmy měly šance na vstřelení gólu. Druhá třetina se více povedla děčínským a skončila 1:2. Do třetí třetiny se tedy šlo za stavu 3:3 a zápas byl otevřený pro obě strany. Bohužel, jak se v posledních zápasech stává, jako by došlo ke změně celého týmu. Ve třetí třetině jsme zhoršili pohyb po hřišti a nechali Litvínov předvádět hru, která jim vyhovuje a kterou dobře umí. Bohužel Děčín přestal dobře bránit jako v prvních dvou třetinách a to mělo za následek rychle obdržené 4 góly během pár minut. V tuto chvíli tedy bylo o zápase rozhodnuto a Děčín už se nezmohl k další ofenzívě a snaze zápas ještě dorovnat.

Celkově byl turnaj povedený a v obou zápasech (spíše prvních dvou třetinách obou zápasů) děčínští předváděli dobrý výkon, který byl pohledný a týmový. Takový jaký by si ho trenéři představovali. Třetí třetiny vždy rozhodly o zápase - jednou v náš prospěch a jednou v protihráčům. Ale celkově jsou trenéři spokojeni s výsledkem tohoto turnaje.


Sestava: Mlejnek Richard, Anderlová Kateřina,  Vondráček Filip, Jaroslav Klaudy, Piskora Matyáš, Machačová Valentýna, Bára Martin, Mittelbach Václav, Mittelbach Lukáš, Dusík Jakub