Předposlední turnaj nás čekaly souboje s kvalitními družstvy – Litvínovem a Kadaní. Poslední zápasy s Litvínovem nabízely vyrovnanou a bojovnou partii. První polovina zápasu však byla více taktická, možná pro diváka i nudnější. Pro Děčín však znamenala vedení 6:1. Poté však Litvínov zvedl hlavu a zápas florbalově zdivočel a my jsme vedení pomalu ztráceli. 5 min před koncem dokonce soupeř srovnal a o minutu později šel do vedení, to však bylo docíleno porušením pravidel, ke kterému se hráč Litvínova přiznal, i když to rozhodčí neviděl. Slánský pak za pár okamžiku vstřelil vítěznou branku. Celá situace nabízela paralelu z nadstavby dorostenecké ligy, kdy jsme fair play přiznali a obratem inkasovali branku, která nás možná stála postup. O postup mezi 3 nejlepší celky usiluje i Litvínov, ale porážka s fair play gestem a několika tyčkami je samozřejmě mrzela. Fair play bych však rád vyzdvihnul, protože Litvínov potřebuje i tuto reklamu a věřím, že karma mu to vrátí stejně jako nám.

Ve druhém zápase jsme měli Kadaň, která nepřijela v plné sestavě, protože mužské áčko bojovalo v nadstavbě divize a jeho tým se opírá z velké části o šikovné hráče juniorského věku. Zápas jsme vyhráli a měli vcelku pod kontrolou, ale očekávalo se vyšší vítězství než o dvě branky. Vítězství to však bylo a počítá se.

Před posledním kolem máme nedostižitelný 12 bodový náskok, ale hlavním lákadlem bude zápas s Kadaní. Pak už nás čeká jen bonusový turnaj 2 nejlepších celků Liberecké části a 3 Ústeckých.

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov 7:6

FBC DDM Děčín : FBC DDM Kadaň 7:5

Sestava :
Drobný, Havriljak, Martinec, Dašek, Mašek, Zvěřina, Pšenička, Loubek, Slánský, Zikmund, Plechatý, Macák, Kostka, Sochor, Bräuer, Pongracz