Dorost: každá párty jednou skončí – Děčín zastavil až v 10. zápase Chodov

Kondičně těžký víkend mají za sebou hráči ročníku dorosteneckého a juniorského. V sobotu si dorostenci užili první koš na Ústecké Slunetě. Získali cenný skalp, a to když dokázali podruhé během 14 dnů porazit Chomutov. Nad jejich síly ve druhém zápase byl Chodov. Během obou zápasů měl Děčín příjemnou diváckou kulisu a v zápase s Chodovem doprovodil naše snažení i hlavní bubeník Ústeckého fanklubu Kužel, otec našeho odchovance, který dlouhodobě hájí barvy Ústí. Za zmínku stojí, že naše družina je oproti všem týmům v prvním koši velmi málo početnou družinou, o to však na hřišti necháváme více. Hlavní devízou byla v sobotu bojovnost a nasazení, která nás právě do 1. koše dostala. Dorostenci prohráli po 9 zápasech – naposled jsme prohráli 23.10..

FBC DDM Děčín : Florbal Chomutov 6:5

FBC DDM Děčín : TJ Chodov 4:8

Sestava :

Novák, Dvořák, Pšenička, Macák, Rathousky, Plechatý, Zvěřina, Mašek, Duda, Slánský, Loubek, Zikmund


Junioři : těžké zápasy s těžkými nohami

Neděle patřila juniorům. Jak se již zmínilo, v sestavě byli dorostenci, kteří v sobotu odjezdili ve dvou lajnách 1. dorostenecký koš a junioři, kteří v sobotu hráli za muže. Oba soupeře spojuje velmi dynamický projev. Zápas proti Teplicím jsme zvládli hlavně díky kvalitnějšímu zakončení, lázeňský soupeř si dokázal také připravit podobný počet šancí, ale nebyl tak přesný jako my, nebo je zastavila tyč či Drobajs, který se na výsledku podepsal hlavně v průběhu 2. třetiny.

Zápas s Litvínovem byl, jak se tak říká, pikantní. My jsme v zápase nabídli týmovou hru a dobré bloky, soupeř měl velmi zajímavé individuality. Nejvíc nám zatápěl hráč č. 18, kterého jsme museli velmi často zdvojovat. V zápase jsme se vypořádali i s ostřejší hrou soupeře a zaslouženě vyhráli.

V juniorce tak držíme 6 bodový náskok nad Kadaní, ale čeká nás ještě dost zápasů. S každým týmem hrajeme 3 vzájemné zápasy. Jistota nadstavby je však blízko.

FBC DDM Děčín : FD Teplice 7:4

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov 9:5

Sestava :

Drobný, Pšenička, Macák, Plechatý, Zvěřina, Mašek, Slánský, Loubek, Pongrácz, Martinec, Sochor, Bräuer, Dašek


Závěrem : před kluky je potřeba smeknout, zvládli jsme zápasy kondičně i takticky, za 14 dní si tento maraton dáme znova a pak se nám to opět rozdělí do rozumnějšího modelu 1 turnaj - 1 víkend.