Jan Fidler - kapitán týmu Mužů

1. Honzo, vybrali jsme tě na to to ocenění hlavně za tvůj pravidelný bodový přísun, který je stabilní vlastně v průběhu celé sezóny, ale v posledních zápasech, kdy se neustále mění sestava, je tvůj příspěvek cítit snad nejvíce. V týmu vévodíš jak v počtu branek (19), tak v počtu asistencí (19). Jak vnímáš svojí roli lídra? Jaká je tvoje pozice v týmu?

Snažím se hrát, co nejlíp dovedu a poradit mladším klukům, jak některé situace vyřešit lépe. Trenér mi svěřil kapitánskou pásku, takže se snažím jít klukům příkladem. I když to ne vždy vyjde (hlavně po stránce chování, herně to vyhází lépe).

2. Hodně bodů, obzvláště v úvodu sezóny jsi vytěžil ze spolupráce se svým parťákem Davidem Matzou. Dokážeš si vedle sebe momentálně představit i někoho jiného? Pokud ano, proč?

Poslední zápasy mi trenér na křídlo dal Hodyho. Vzájemné přihrávky na góly napovídají, že by spolupráce mohla nést ovoce. Snad se ho konce sezóny Matzik probudí a začne zase sázet góly. Budu ho na hřišti hledat, ať má skórování jednodušší   :)

3.Aktuálně patříš k tomu nejzkušenějšímu co Děčín může ve florbale nabídnout. Dlouhé roky je tvoje výkonnost na velmi slušné úrovni? V čem je to kouzlo?

Snažíš se většinou řešit situace jednoduše. Když vidím spoluhráče, který by mohl skórovat, snažím se ho najít. Nic speciálního v tom není.4. Co považuješ za svoji slabinu a co naopak za svoji silnou stránku?

Slabina je určitě impulzivita. To se nejvíc projevuje, když děláme chyby, které se opakují pořád dokola. Silnou stránku bych viděl ve střelbě. Hlavně střelba z první, díky které jsem dal během kariéry hodně gólů v přesilových hrách.

5. Jak by jsi zhodnotil dosavadní počínání svého týmu v sezóně?

Bohužel se nám nepovedl start do sezóny, kdy jsme prohráli zápasy o gól nebo dva. To na náš mladý tým hodil deku a moc se nedařilo. Poslední zápasy má hlavně výkon vzestupnou tendenci, i když ne vždy to stačí na body. Doufám, že tým zůstane do další sezóny stejný, aby hlavně nováčci zúročili nasbírané zkušenosti z letoška.Radek Dvořák - brankář Dorostu

1. Jsi v Děčíně na hostování ze svých mateřských Lovosic. Tvé výkony v brankovišti nezůstaly bez povšimnutí. Za prosinec jsi nastoupil do 3 zápasů a všechny byly vítězné. Do děčínského brankoviště jsi zavítal během listopadu. Jaká byla tvá očekávání, když jsi do Děčína přicházel?

Ano, moje první hostování a rovnou do 1.ligy dorostu, byl jsem nadšený z možnosti si něco takového zahrát. Od Děčína jsem očekával kvalitní florbal a skvělou partu, což se potvrdilo =). K mým výkonům bych jenom řekl, že dělám maximum pro to, abych kluky vzadu podržel a vyhráli jsme zápas.

2. Zkus nám o sobě něco více prozradit. Jak dlouho florbal hraješ, jak často momentálně trénuješ? Co děláš za školu a co tě baví ve volném čase?

Florbal hraji 7 let a hned druhý trénink jsem zaklekl do brankoviště =D. Trénuji 3x týdně plus občas mám i trénink gólmanů. Dělám 8.ročník základní školy Sady Pionýrů v Lovosicích =), ve volném čase se rád odreaguji hraním videoher a občas se chodím rád projít =)

3. Trenér tě zatím za svůj přístup a výkony chválí. Máš nějaký cíl do budoucna a třeba i nějaký tvůj brankářský vzor?

Trenérovi chci poděkovat, protože pro mě dělá maximum jak na hřišti, tak i mimo něj. Můj cíl je si zahrát na MS juniorů či mužů a být jedničkou jakéhokoliv týmu v superlize. Můj vzor je Lukáš Kříž z Tatranu Střešovice =).

4. Zkus nám popsat své slabé a silné stránky.

Slabé stránky jsou určitě krytí přední tyčky a moje výbušná povaha =) silné stránky si myslím že budou moje postavení a výhozy.

5. Který zápas byl pro tebe v děčínských barvách zatím nejtěžší a proč?

Jelikož píšu tento rozhovor až 8.1. tak jednoznačně zápas s Chodovem, byl to těžký zápas, ve kterém jsem vyhořel a celkově jsem nebyl se svým výkonem spokojený...
Na závěr chci poděkovat trenérům a spoluhráčům za skvělé přijetí mezi sebe a velkou pomoc..=))