Přemýšleli jsme, jak bychom mohli děti odměnit za jejich píli a zároveň je ještě více motivovat a podporovat v jejich nadšení a učení se herním návykům, které považujeme z florbalového hlediska za důležité. Abychom mohli jednotlivé prvky hry co nejlépe dětem přiblížit a zároveň jim je pomoci pochopit, byly právě vyrobeny ony náramky. Je to líbivý a cool moderní modní doplněk, kterým se hráči a hráčky mohou i vzájemně motivovat.

Pro kategorii přípravky, elévů a mladších žáků jsou připraveny vždy 3 náramky (v klubových barvách), přičemž každý z nich nese pojmenování jednoho vybraného herního návyku. Názvy jsou zvolené tak, aby se v nich mísila atraktivita a snadná představivost. Zde je jejich přehled i s vysvětlením, co který znamená:

Přípravka:
PÁN MÍČKU - hraje co nejčastěji s míčkem na hokejce a zbytečně se ho nezbavuje
LAMAČ KOTNÍKŮ - nebojí se hrát 1na1 a zkouší přes soupeře přejít kličkou
HLADOVÝ VLČÁK - chce co nejrychleji získat míček, nevyčkává až se k němu odrazí

Elévové:
NEZASTAVITELNÝ - nezůstává stát, pořád je v pohybu, s míčkem i bez něj, po střele pokračuje za míčkem
STŘEĎÁK - tlačí se s míčkem do středu(osy) hřiště, kde je nejvíce nebezpečný
METRONOM - v jednu chvíli útočí, když přijde ztráta, tak okamžitě brání, aby následně opět podporoval útok, a to s míčkem i bez něj

Mladší žáci:
SPEAKER - uvědomuje si důležitost komunikace na hřiště a mluví na své spoluhráče, aby si řekl o přihrávku, upozornil na nebezpeční, upravil postavení spoluhráčů apod.
PARŤÁK - nabízí se spoluhráči s míčkem, je vždy k dispozici a spoluhráči nabídl variantu přihrávky
PREDÁTOR - když má soupeř míček, vyvíjíme na něj tlak, aby udělal chybu a míček ztratil

Cílem dětí je tedy vysloužit si v dané kategorii všechny 3 náramky, přičemž k jejich získání je potřeba konkrétní návyky prokazovat pravidelně, aby si trenér mohl říci: “Jo, už to zvládá (či se o to snaží) automaticky“. Náramky máme připravené, teď už jen, aby nás pustili do tělocvičny ;)