Junioři v 5. kole vyrazili velmi brzo do Kadaně. Těžší zápas byl s Teplicemi, kde jsme ladili sestavu, do které poprvé povedeně nakoukl i Kuba Zvěřina ročníku 2006. Nakonec nám nejvíce seděl model lajn sehraných z tréninků. Tím je myšleno, že se utvořila lajna juniorů, kteří trénují s muži a lajna dorostenců, kteří trénují v jiné skupině. Tradičně nastala situace, že jsme soupeři utekli až ve 3. třetině. Vítězství nad Teplicemi však bylo zasloužené a nejvíce se o něj zaskvěl 5brankový Hody.  

FBC DDM Děčín : FD Teplice 10:6

Druhý zápas byl spíše o nás, soupeř z Litvínova hrál dva zápasy za sebou a v prvním zápase dostal naloženo od Kadaně. Do zápasu jsme vstoupili lehkovážně a typické do poloviny zápasu bylo, že jsme stříleli na fotbalovou branku za mantinely místo do florbalové a soupeř hrozil brejky, které však likvidoval skvělý Adam v bráně. Vítězství 9:3 se zrodilo až ve druhé polovině zápasu, kde velmi často rozhodčí hlásil kombinaci Záruba - Sochor. 6 bodů nás drží na čele tabulky jako Kadaň. Další turnaj nás čeká doma v Novém Boru 11. 12. a utkáme se s týmy z pivního regionu – s Louny a Žatcem.

FBC DDM Děčín : Sk Bivoj Litvínov 9:3

Sestava :

Havriljak, Macák, Plechatý, Slánský, Mašek, Vilímek, Sochor, Bräuer, Martinec, Dašek, Záruba, Pšenička, Zvěřina, Beránek