FBC DDM Děčín - FD Teplice  11:7 (4:1, 3:4, 4:2)

statistiky utkání zde

Domácí Děčín vstoupil do utkání dobře. V první třetině měl více míček na svých hokejkách. Dařil se přechod do útoku, což vedlo k řadě šancí. Naštěstí oproti jiným utkáním se děčínští nabídnutých šancí nezalekli a řadu šancí využili. Hráči z Teplic ojediněle hrozili z rychlých protiútoků. Jeden z posledních útoků se podařilo teplickým proměnit a do šaten se šlo za stavu 4:1 pro domácí. Za zmínku stojí chycený nájezd, který zlikvidoval výborně chytající Drobný.

Ve druhé části přišlo zlepšení celku hostí. Naštěstí v první polovině druhé třetiny se podařilo Děčínu dvakrát skórovat a měl slušný náskok pěti branek. Poté přišel výpadek a Děčínu se nedařila rozehrávka, která vedla k řadě chyb. Některé z nich hostující tým využil a po druhé třetině vedli domácí o dvě branky.

Ze začátku poslední části se Teplicím podařilo snížit na rozdíl jediné branky. To slibovalo napínavý průběh zbytku zápasu. Naštěstí domácí navázali na výkon z první třetiny a podařilo se odskočit třemi brankami do pohodlného náskoku. Ke konci třetiny přišlo pouze kosmetické upravení skóre. Hosté potrestali nepříliš aktivně zahranou přesilovou hru a vstřelili svůj sedmý gól v zápase. Poslední slovo si vzal domácí Poloprutský, který využil odvolání brankáře hostí a upravil na konečných 11:7.