K rozhovoru na toto téma jsme přizvali osobu nejpovolanější, a to trenéra A týmu Petra Miška.


Ahoj Petře, máme za sebou třetinu sezony. Zkus ji našim čtenářům zhodnotit z tvého pohledu trenéra.

Ahoj všem,

věděli jsme, že sezóna bude náročná, neboť dochází k postupnému zkvalitňování soutěže a také vzhledem k odchodům některých důležitých hráčů, ať už to jsou odchody definitivní nebo přestupy s možností střídavých stratů, či hostování. Bohužel realita je horší, než byla očekávání. Vyrovnané zápasy s týmy výkonnostně srovnatelnými s námi (Litvínov, Sokolov) jsme vyhořeli v zakončení a soupeř vždy potrestal naše chyby. S papírovými favority jsme zase dokázali hrát dobré pasáže, ale dříve nebo později se přeci jen projevil kvalitativní rozdíl. Výjimkou byl duel v Chomutově, kde nám všechno sedlo na jedničku, byť kluci většinu zápasu odehráli na 9 hráčů.

Co jsou tedy podle tebe aktuálně největší problémy, který se musí urychleně vyřešit?

Nejaktuálnějším problémem je příliš úzký kádr. Na soupisce máme sice uvedeno jmen na dva týmy, ale reálně se v zápasech pohybujeme mezi 9-12 hráči, kteří jsou do zápasu připraveni nastoupit. Často to spíše bývá číslo 10. Bohužel mezi touto desítkou zatím ještě není dostatek hráčů, kteří by mohli tým svými výkony táhnout, a někdy je třeba se opřít o zkušené a kvalitnější borce, kteří ostatní strhnou k lepším výkonům. To nám momentálně chybí a potřebujeme tak kádr posílit jak početně, tak kvalitativně.

Dalším problémem je, že dostáváme spousty laciných gólů a naopak na vstřelené góly se strašně nadřeme. To sice může souviset s důvodem výše, ale také s intenzitou a nasazením na trénincích a slabých osobních soubojů. S tímto faktem, už ale pracujeme a jsme na dobré cestě.

Zmínil jsi šířku kádru. Již před sezonou se vědělo o odchodech některých hráčů a naopak nových tváří moc nepřišlo. Tým by rozšířit kádr určitě potřeboval. Můžeme nějakou novou akvizici v nejbližší době vyhlížet?

Počet odchodů a hlavně kvalita, která odešla, je klíčový aspekt, který zatím nedokážeme nahradit. Byť by měla fungovat jistá spolupráce v rámci vypomáhání některých kluků, tak zatím to není v takové míře, jakou bychom potřebovali. Když k tomu připojíme ještě zdravotní problémy s loktem našeho kapitána a nejlepšího střelce Jana Fidlera, tak se ztráta kvality navyšuje. Před sezónou se do klubu vrátil Kuba Hora, který poslední roky působil v Praze. Kuba zatím ale ze zdravotních důvodů spadá do kolonky „nepravidelné výpomoci“. Stejně tak řešíme návrat dalšího bývalého nadějného juniora Matyho Ludvika, který již s námi trénuje. Během letní přípravy se vrátil i legendární Petr Bořuta, ale v prvním ligovém zápase si bohužel poranil koleno a definitivně tak s florbalem skončil. Nyní jsme do tréninkového procesu zapojili ještě Filipa Rubeše, který byl výborný hokejista a k florbalu má také blízko. Zatím se jeví dobře a chceme ho co nejdříve nasadit do zápasu. V rámci spolupráce se snažíme ještě domluvit pár kluků z Ústí. Uvidíme, jak jednání dopadnou.

Víme, že se aktuální situací A týmu vedení klubu zabývalo na mimořádné schůzi a proběhlo již i setkání s hráči. Můžeš nám prozradit, co je výsledkem těchto aktivit?

Po propadáku s Roudnicí si sedla „rada starších“ a dala dohromady klíčové body, které povedou k záchraně. Již se o některých zmiňuji v předešlých řádkách. Změnit tvář tréninku, přivést další a kvalitní hráče, apelovat na účast všech hráčů v klíčových duelech, ale také samotná trénovanost hráčů, kdy někteří mají pouze jeden trénink týdně a další témata. S těmito body jsme před tým předstoupili a věřím, že jsme všichni na jedné lodi a každý z nás udělá pro udržení maximum.

Utkáním s Lípou (13.11.) tedy začíná zásadní období sezóny kdy Děčín prostě musí začít pravidelně bodovat. Už poslední utkání proti Kadani a Kobylisům naznačili určité zlepšení. Tyto dvě utkání neodehrál Děčín vůbec špatně. Je již toto výsledek výše zmíněných impulzů?

Přesně tak, zápasem s Lípou nám začíná série zápasů, které musíme vyhrávat. Budeme teď hrát s týmy, které by na tom herně měli být podobně jako my a tak jsou ambice pro tyto duely vysoké. S Kadaní a Kobylisům to výsledkově neklaplo, ale jak říkáš, herně se tým zvedl a ukázal cestu, kterou se prát o body a pokud v následujících zápasech udržíme nasazení z tréninků a stabilizuje se nám sestava, tak by měly body přibývat.

S jakým výsledkem bys byl na konci spokojený?

Momentálně je před námi jasný cíl, a to je záchrana v divizi. Už teď je jasné, že tato bude velmi těžká, ale ne nemožná. Sami jsme se dostali pod tlak a každý zápas je nyní pro nás takovým play-off duelem. Normálně bych vyjádření, že spokojenost by byla, když se podaří udržet divizi, považoval za velmi nízkou ambici. Ale v rámci toho, co momentálně máme za sebou, se s udržením ligy spokojím, jen bych k tomu rád přidal zdraví hráčů a útok na body proti jakémukoliv soupeři, což by znamenalo nejen krátkodobé zlepšení, ale stabilní a vzrůstající výkonnost. Držte nám palce a přijeďte nás podpořit.

Díky za rozhovor