V sobotu 2.10. 2021 začali svojí sezónu 21/22 starší žáci přátelským turnajem v Ústí nad Labem. Turnaj se odehrál v hale Sluneta proti týmům z Lovosic, Teplic, České Lípy a domácím hráčům z Ústí. Na turnaj dorazili Děčínští ve třech kompletních lajnách s golmanem. Po dlouhé herní odmlce v prvním turnaji této sezóny byla vidět nervozita a potřeba srovnat se s velkým hřištěm. Ze začátku turnaje našim hráčům chybělo plné nasazení do zápasů, ale postupem času se hráči dostali do varu a začalo být vidět větší odhodlání a chuť po gólech.
Děčínští často během turnaje chybovali v obraně a pří pohybu na hřišti, čehož soupeři často využívali a odskakovali do vedení. Každý zápas ale došlo ke zlepšení pohybu a práce jednotlivých pětek na hrací ploše. Děčínští hráči také na začátku měli problém v osobních soubojích a často v nich propadali, ale po pár vyhraných soubojích tým a jednotliví hráči začali lépe pracovat a přistupovat do soubojů a tím znepříjemňovat rozehru a pohyb protihráčů na palubovce.
Velká pochvala patří i nejmenším hráčům (jak věkem, tak vzrůstem) za jejich snahu vstupovat do soubojů s kluky dvakrát tak většími jako oni sami. V útoku starší žáci potvrdili svojí kvalitu a chuť dávat góly a vyhrávat zápasy. V zápasech se projevila jak dobrá individuální připravenost, tak i týmové pojetí hry. Bohužel časté chyby v obraně a špatná komunikace na hřišti znamenali pro Děčín na konci turnaje nulový zisk bodů a poslední místo. Každopádně turnaj hodnotíme kladně a určitě klukům prospělo si zahrát proti silným soupeřům a opět zakusit chuť pořádného zápasu.  Tímto způsobem také děkujeme Ústeckému florbalu za uspořádání tohoto turnaje, který byl dobře připraven, a budeme se těšit na další případné turnaje.

Děčín – Ústí n/L 2:3

Děčín – Česká Lípa  1:9

Děčín – Teplice  2:4

Děčín – Lovosice 1:7

Sestava: Dusík, Hueber, Mittlebach, Klaudy, Salaba, Kužel, Mlejnek, Ledvinka, Rathouský J. a R., Král, Dej, Ruml, Novák, Jiruš