Pro klub je největší výhrou spolupodílení, jako první to ukázali elévové. Náš klub se snaží pracovat nejen s hráči, ale i s rodiči. Dlouhodobě se této stránce reálně věnujeme. Pokud má klub na své straně i rodiče a ne jen hráče, je pak výrazně silnější. Věříme, že to zvyšuje florbalovou životnost hráče a vytváří pevnější pouto s klubem. S důvěrou se snáze získává pomoc z řad rodičů. A tím nejdůležitějším poznatkem je : nebát se nabídnout možnost spolupodílení na klubových cílech a hlavně nebát se zeptat na pomoc, dodal Tomáš Štěpánek.

Říjen patří schůzkám s rodiči, kde detailně na toto téma s rodiči hovoříme, motivujeme a vysvětlujeme. Součástí jsou i rodičovské dotazníky, které nám napoví spoustu možností a zároveň rodičům ukážeme přesně to, kde můžou klubu pomoci. Rodiče si to vzali k srdci a hned se projevili o týden později na domácím turnaji elévů.

  • Dva týmy – na střídačce dva trenéři s řad rodičů a nad nimi mentoruje hlavní trenér David
  • Atmosféra a fandění  – když nehraju tak fandím kamarádům (děti si navzájem se podporují), rodiče pozitivně prožívají zápas,  pan Kanich neúnavně všechny zápasy bubnuje a dělá atmosféru v hale. Tohle prostě děti baví, je to pro ně finále mistrovství světa.
  • Turnaj píská hráč z děčínského dorostu, který pomáhá klubu právě na domácích dětských turnajích a navíc má v elévech svou sestru.
  • Rodiče připraví neskutečný bufet domácích dobrot a stará se o něj hned 5 maminek. Výtěžek jde na odměny pro děti během soustředění.
  • Rodiče jsou hrdí na své děti a fanshop je do chvilky vyprodaný
  • Mezi pomáhajícími rodiči je maminka dítěte, které není nominováno, to nevadí a přijde pomoct.