22 trestných minut a spousta branek v Kadani

Utkání s Kadaní jsou vždy zážitkem a ani poslední duel nebyl výjimkou

FBC DDM Kati Kadaň - FBC DDM Děčín   14:9 (5:4, 3:2, 6:3)

sestavy a statistiky utkání zde

sestřih branek zde

Děčín přijel do kadaňské haly s očekávání bouřlivé atmosféry a tvrdého boje na palubovce. Vše se potvrdilo již během první třetiny. Domácí hned z první příležitosti otevřeli skóre a následně šli již do dvoubrankového vedení po přesné střele z úhlu. Děčín se netajil s defenzivní taktikou a spoléháním na rychlé kontry, které vždy po čase přicházely a bylo na hráčích, jak efektivně si s nimi poradí. Dvoubranková ztráta neznamenala nic hrozivého, ale sebevědomí děčanů dostalo těžký úder po 5ti minutovém vyloučení Davida Matzy za vysokou hůl v obličeji jednoho z domácích hráčů. Oslabení se dlouho dařilo zvládat, nakonec v něm ale přeci jen přišly dva přesné zásahy a stav 0:4 již nebyl moc nepříjemný. Děčín se však oklepal a zbytek první třetin patřil jemu. David Matza se z potrestaného stal střelcem a řídil návrat svého týmu do zápasu. 5ti minutový trest neunikl na konci třetiny ani Kadani a i hosté z Děčína ukázali, proč mají suverénně nejúspěšnější přesilovku v lize. Početní výhodu, kterou rozdělila přestávka postupně zužitkovali 2x Vlček a jednou Sochor.

Bohužel byla branka Marka Sochora ve 22.minutě na dlouhou dobu posledním přesným zásahem a celou prostřední pasáž utkání si predátoři lámali zuby na brankáři katů a naopak se v obranném bloku našly 3 trhliny, které kati potrestali. Do třetí třetiny šel ale Děčín stále s nadějí na bodový zisk. Jenže místo kontaktní branky jen od startu poslední periody neustále doháněl manko. Gólová akce Matouše Daška ovšem stála opravdu za to. Kadaň si udržovala minimálně dvoubrankový náskok, který postupem času i navyšovalo. Děčínu proti natěšenému soupeři, který se chystá na play up pomalu docházeli síly a čím dál hůře se vyrovnával s pressingem a zápas se tedy dohrával v režii domácího celku. Ukazuje se, že proti týmům z vrchních pater potřebuje být Děčín v početnějším složením, jinak proti těmto soupeřům body uhrává jen těžko. I tak ale kluci ukázali obrovskou chuť rvát se o body a svým výkonem přispěli k atraktivitě utkání.

V posledním utkání sezóny  27.2. proti Panthers budou v Novém Boru hájit 7.příčku a pokusí se vrátit soupeři prohru z prvního vzájemného zápasu, který celou sezónu zahajoval.