Dva jednoznačné zápasy mužů vedly ke třem bodům

Muže nejdříve čekal lídr tabulky, který neprohrál jediný zápas. Naopak v neděli přijel do „domácího“ Boru tým z chvostu tabulky. Jak zápasy probíhaly a dopadly se, dozvíte níže.

DDM SANEXCZ Děčín IV 3:8 TJ Sokol Královské Vinohrady B (0:4, 1:3, 2:1) - střely 26:26

Statistiky k zápasu ZDE

Muži sehráli svůj zápas netradičně již v pátek večer, kdy vyrazili do Prahy. Tam je čekal neporažený tým rezervy SKV. Děčínským se vůbec nepodařila úvodní třetina utkání, kdy udělali velké množství individuálních chyb. První přišla hned po 10 vteřinách zápasu a soupeř šel velmi rychle do vedení.  Zanedlouho vedlo SKV už o dvě branky. Poté dostal Děčín šanci na snížení v podobě přesilové hry. Ta však zůstala nevyužita. Stejně dopadla i přesilová hra domácích. Skóre se měnilo až ke konci třetiny a to hned dvakrát. Bohužel obě branky vsítili domácí a vedli tak po první třetině 4:0.

Ve druhé třetině Děčín zaktivnil svou obranu. Dále zlepšil pohyb, což vedlo vyrovnání sil na hřišti. Oba týmy si vytvářeli šance, ale daleko lépe je využívali domácí. SKV udeřilo na začátku třetiny. Pak využilo druhou přesilovou hru a skóre už bylo v podobě tenisového „kanára“. Další gól už naštěstí vstřelil Děčín a odčaroval kouzlo domácího Šimka, který předváděl skvělý výkon. Do konce třetiny se však domácí ještě jednou prosadili a šlo se do šaten za stavu 7:1.

V poslední třetině pokračoval obraz hry z druhé části zápasu. Po necelých pěti minutách se prosadili opět domácí. Poté si oba týmy vytvořili několik šancí ke skórování, ale svoje šance využil už pouze Děčín. Nejprve se podařilo využít zisku míčku po napadání. Poté Děčín využil přesilovou hru. Také domácí dostali šanci v podobě přesilovky, ale tu se nepodařilo využít. Posledním momentem utkání bylo chycené trestné střílení, které zneškodnil Přeučil.

DDM SANEXCZ Děčín IV 15:4 DDM Dynamo Teplice (7:0, 4:3, 4:1) - střely 43:25

V neděli děčínští potřebovali získat všechny body z domácího zápasu. To bylo vidět hned od úvodu, kdy domácí vstoupili do zápasu skvěle, kdy měli výborný pohyb, rychle posouvali míček a využívali svoje šance. Všechny tyto aspekty, společně s menším počtem hráčů soupeře vedl k výslednému skóre 7:0 po první třetině.

Ve druhé třetině pokračoval podobný obraz hry. Domácí drželi většinu času míček na svých holích a hosté čekali na své příležitosti v podobě rychlých protiútoků. První využili svojí šanci hosté a vstřelili tak svou první branku utkání. Pak však domácí přidali čtyři branky v řadě. Následovalo první vyloučení domácích, které se podařilo Teplicím potrestat. Do konce třetiny se stihly prosadit ještě jednou a výsledkově byla druhé třetina vyrovnaná.

V poslední třetině se první prosadil tým hostů. To však byl ze strany Teplic vše a ve zbytku utkání se prosazovali už jen domácí střelci. Nejdříve přišly dva slepené góly a následně přišla druhá přesilová hra domácích, která už byla využita. Poslední gól utkání padl také z přesilové hry a konečně skóre se zastavilo na 15:4 pro Děčín.