Hattrick Sochora na body nestačil

Děčínští florbalisté tentokrát nestačili na 21 Chomutova, když ve třetí třetině sahali po bodovém zisku, ale nakonec opět odešli s prázdnou.

FBC DDM Děčín - Florbal Chomutov U21   5:8 (1:2, 2:3, 2:3)

statistiky a sestavy zde

Jedno bylo před zápasem jisté, a to že se nebude opakovat poslední vzájemná přestřelka, v níž padlo dohromady přes 30 branek. Oba týmy zvolily o něco defenzivnější přístup než je u nich zvykem,  i když každý z jiných důvodů. I přesto hosté neváhali přejít do pressingu jakmile cítili šanci na zisk míčku. Děčín se v utkání spoléhal na přímočařejší provedení útočných akcí, což ukázal Marek Sochor gólovou střelou ve 4.minutě. Chomutovští mladíci chtěli rychle srovnat a udržovali brankáře Drobného v provozním teplotě. Za svoji aktivitu nakonec byli hosté odměněni a ještě v první třetině skóre otočili.

Začátek druhé části vyšel výrazně lépe Chomutovu, což potvrdil dvěma brankami a Děčín na tento rozjetý vlak nestihl naskočit. Domácí potřebovali především již neinkasovat a efektivněji řešit přechody do útoku. Obě podmínky se začala naplňovat a svůj tým vrátili do hry opět Sochor a po něm i Vybíral. Kontaktní branka nalila domácím znovu sebevědomí, které však dostalo ráno na konci třetiny a hosté opět odskočili na rozdíl 2 branek. Navíc se musel Děčín vzápětí popasovat s oslabením, které se přeneslo na třetí periody. To přežil bez úhony a tak byly body stála na dosah. Bodový zisk dostal reálnější obrysy po sérii vyloučení, kdy hráli predátoři dokonce přesilovku 5na3. Výsledkem bylo srovnání skóre na 5:5, po dovršení hattricku Sochora a gólovému příspěvku Pilka. Místo pozitivní vlny směřující k obratu ale znovu přišel těžký úder po té, co hosté využili individuálního zaváhaní při založení útoku a rychlý brejk skončil v děčínské síti. Děčín následně spálil několik slibných šancí na další srovnání a tak přišel trest a opět dvoubranková ztráta. Do konce utkání zbývalo 5 minut a stejně jako před týdnem proti Teplicím, tak i tentokrát se šáhlo cca 4 minuty před koncem k powerplay. Ta však úspěch nepřinesla a naopak v ní Chomutov dal výsledku finální podobu gólem do prázdné.