Shrnutí víkendu 25-26.března

Poslední soutěžní turnaj pro elevy a muže B.

Elevové zakončení soutěže doma

Elévci pořádali poslední ligový turnaj sezóny, a rovnou v dvojitém balení. Na turnaj tak trenéři nominovali vetší počet hráčů a hráček.
Dopolední parta WHITE čítala 13 dětí a zahajovala proti Ústí. Děčínští vstoupili do zápasu vlažněji a míček se nám často pletl pod nohama. To vše však ještě během první třetiny odeznělo a Děčín zápas dotáhl do vítězného konce. Proti Dubí, jehož sestava čítala z poloviny hráčky ročníku 2011, to byla těžká bitva. Často jsme hráli pouze s jednou rukou na florbalce a díky tomu ztráceli spoustu míčků. To soupeř trestal a nakonec také vyhrál. V posledním mači dne proti Lovosicím jsme byli častěni na míčku, ale nedokázali to gólově prodat. Po vydřeném výsledku 4:2 jsme však mohli podruhé slavit.

Odpoeldní BLUE skupina čítající 14 hráčů a hráček odstartovala turnaj proti Štětí, kdy byl Děčín po celou dobu lepší a zaslouženě zvítězil. Proti Ústí to pak bylo jiné kafe. Zápas plný emocí, kde Ústí mělo po většinu zápasu o gól na vrch, ale v infarktovém závěru naši borci a borky odskočili a urvali zápas pro sebe. I Blůčka pak zakončovala proti Lovosicícm. Opět se jednalo o těžký zápas, který se lámal až v poslední pětiminutovce a znovu byl šťastnější Děčín.

Na turnaji bylo rozdáno několik skills náramků a velkou pochvalu za předvedený výkon si zaslouží brankář Jáša Hykl, který předvedl nadstandartní výkon a držel tým BLUE ve všech třech zápasech.

Starší žáci A dle očekávání a číslem 7

V Liberci jsme splnili očekávané. Zápas s Panthers jsme nikterák herně neovládli, ale rozhodla kvalita v brankovišti. S Bílinou to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme jsme zlepšili přechod na útočnou polovinu a zaúřadoval kapitán Kužel hatrikem. V posledním zápase jsme neměli nárok na Chomutov, který zaslouženě vyhrál. Výkon téhle bezva party lze hodnotit spokojeností. Kaňku bychom mohli najít jen v nesplněném cíli porazit v minizápase slabší lajnu Chomutova.

FBC DDM Děčín : Panthers Liberec

FBC DDM Děčín : Bílina

FBC DDM Děčín : Florbal Chomutov

Starší žáci B jasná výhra a napínavý zápas

Na nedělní turnaj vyrazili Starší žáci B opět do Dubí, kde je čekala malá hala a těžký soupeř v druhém zápase. V prvním zápase jsme jako minulý turnaj narazili na Štětí se kterým jsme se minulý týden herně trápili a nechali si vnutit hru nahoru a dolů s velkým množstvím faulů na obou stranách. Naštěstí tento zápas už byl diametrálně odlišný od toho minulého. Celý zápas jsme předváděli naší hru, která nám sedí a nepouštěli jsme se zbytečně do hry, která by spíše vyhovovala protihráčům. Zápas byl na pohled pomalejší, ale celou dobu velmi kontrolovaný a nepouštěli jsme Štětí do větších šancí a nebo možnosti zakombinovat na naší polovině. V útoku se dařilo a povedli se pěkné střely, ale i kombinace. Zápas se povedl a to nám vyneslo krásnou výhru 10:0. V druhém zápas nás čekalo domácí Dubí, které se tuto sezónu pere o druhé místo v lize a právem patří mezi nejlepší týmy soutěže. Zápas se očekával velmi těžký a to se na palubovce potvrdilo. Hned od začátku zápasu se jelo na sto procent z obou stran. Bohužel náš tým měl pomalejší rozjezd a nechal v první třetině odskočit protihráče na skóre 4:1. Ale je nutné pochválit naše hráče za velkou bojovnost, kdy i ve druhé a třetí třetině nevzdávali žádné souboje a snažili se pro tým předvést co nejlepší výkon. Bohužel malé hřiště mělo za následek velké množství faulů a to na obou stranách a to malinko kazilo dojem ze zápasu. Ve druhé třetině se nám už povedlo srovnat krok a jednalo se o vyrovnanou třetinu z obou stran. Ve třetí třetině jsme ještě více přidali a stáhli výsledek na rozdíl pouze jedné branky, ale bohužel dnes při nás štěstí nestálo a tak jsme odjížděli domů s výsledkem 5:6. Každopádně se jednalo o velmi povedený turnaj kdy všichni naši hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Ale nemenší pochvalu a hlavně poděkování zaslouží fanoušci, kteří nás oba zápasy neúnavně podporovali i za nepříznivého stavu a velmi snadno dokázali přehlušit více početné domácí fanoušky. Děkujeme!

FBC DDM Děčín : Štětí

FBC DDM Děčín : SK Dubí

Muži B zakončili plným počtem bodů

Muži B si z posledího turnaje letošní sezóny vezou z Loun šest bodů.
V prvním utkání proti celku Mostu B po celou dobu jasně dominovali. Hned v první třetině si vybudovali třígólový náskok, který dále navyšovali až do výsledného stavu 11:2.
Druhé utkání sehráli proti týmu z Postoloprt a bylo daleko vyrovnanější. Oba celky se dlouho přetahovali o jednobrankové vedení. Ve třetí třetině však děčínští odskočili do tříbrankového vedení, které již postoprtští dotáhnout nedokázali. Výsledné skore se zastavilo na stavu 7:10 pro Děčín.
Lví podíl na obou výhrách měli zkušení matadoři z A mužstva Jan Fidler a David Matza, kteří na posledním turnaji našemu Béčku vypomohli. Hráčem turnaje však byl jednoznačně Dan Kubišta, který za oba zápasy nastřádal 9 bodů za 7 golů a 2 asistence a celkově ovládl kanadské bodování našeho týmu.
Muži B v letošní premiérové sezóně vybojovali 17 bodů v 18 zápasech za 5 výher a 2 remízy a celkově obsadili, stejně jako A mužstvo, 8. příčku

FBC DDM Děčín : Most B

FBC DDM Děčín : Postoloprty