Shrnutí víkendu 3-4.prosince

Muži sestřelili Chomutov a starší žáci A v 1.koši

Starší žáci A v prvním koši poznali své nedostatky, ale ostudu neudělali

Koše se pořadatelstvím tak zamotaly, že na naše pořádání připadl první koš. Všichni jsme byli zvědaví jak se s tímto košem popasujeme, protože letošní sezónu jsme kvalitou nastavený spíše do lepší poloviny druhého koše. Z této náštěvy však můžeme pouze získat. A to se stalo hned v prvním zápase, kdy jsme porazili Ústí, objektivně řečeno, Ústí bylo lepším týmem, ale hraje se na branky. Svůj nadstandart předvedl v bráně Rumlík a obranu vyztužil Kůža. Vítězný gól jsme dál z úhlu Ondík. Ve druhém utkání nás severním větrem sfouknul Liberec, který nás nenechal vydechnout v napadání. Třetí zápas proti České Lípě byl od nás herně asi nejpovedenější, ale k bodům nás nedovedl. V posledním zápase jsme nepodali ani standartní výkon a v hratelným zápase s Chomutovem jsme podlehli také o dvě branky jako s Lípou. Výsledky zajímavé, ale herně jsme v 1.koši dle předpokladů nabídli hlavně bojovnost. Do dalších tréninků tak máme nové cíle na zlepšení. I když jsem to po zápase nedokázal docenit, jsem na kluky vlastně pyšný jak premiéru v prvním koši zvládli, navíc s tím faktem, že jsme byly jediný tým, který měl pouze dvě lajny, které odehráli 8x 12min.

FBC DDM Děčín : Florbal Ústí

FBC DDM Děčín : Florbal Liberec

FBC DDM Děčín : FBC Česká Lípa

FBC DDM Děčín : Florbal Chomutov

Starší žáci B odpořádali v Krupce

V rámci "domácího" turnaje 3. 12. v Krupce starší žáci B potkali týmy z Litvínova (Yellow) a Teplic. V prvním utkání jsme poměřili síly se zatím neporaženým Litvínovem, který vyniká svojí hrou v soutěži. Vstup do zápasu nebyl špatný a během prvních minut jsme s protihráči drželi krok. Aktivní hra nám vydržela po dvě třetiny, kdy i za už nepříznivého stavu (0:5) jsme stále byli aktivní a dokázali napadat a tvořit si šance. Bohužel chybělo trochu štěstí v zakončení, aby se nějaká střela nebo dorážka ujala a tím došlo k psychické vzpruze týmu. Ve třetí třetině už nás protihráči přetlačili. Zhoršeným pohybem a zvyšujícím se rozdílem ve skóre jsme pomalu odpadli a dali prostor zvýšit Litvínovu na konečných 11:0. I přes nepříznivý výsledek zápas nebyl špatných a první dvě třetiny byly odehrány dobře, ale vysoká kvalita protihráčů se ukázala a to se projevilo na výsledkové tabuli. V dalším zápase jsme potkali tým z Teplic, který nám v tabulce šlape na paty. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned si vybudovali tlak a nepouštěli protihráče k větším šancím. Zápas jsme po celou dobu dobře kontrolovali a díky dobré obraně se nám podařilo vybojovat výhru 3:0. Obě pětky Děčína hrály dobře a každá předváděla lepší hru v jiných aspektech hry a dobře se doplňovaly. Celkově byl turnaj vydařený a ke spokojenosti trenérů a přítomných diváků, kterým tímto také děkujeme za účast.

FBC DDM Děčín : FD Teplice

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov

Junioři

Domácí turnaj ve zkratce lze popsat. První zápase proi Litvínovi nuda, soupeř byl pouze v 5 lidech do pole a tempo zápasu chybělo. Druhý zápas byl napínavější a Mostu za děkujeme.

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov

FBC DDM Děčín : FBC Vipers Most

Muži A prodlužují vítěznou šnůru a konečně pálili ostrými

Zápas s Chomutovem B byl v prvním polovině sezóny jediným vítězným. Soupeře však nebylo radné podceňovat, ve svých řadách má technicky šikovné mladé hráče a o něco staršího lišáka Bocu. Dvě třetiny konečnému výsledku ještě tak blízko nebylo, ale ve třetí třetině jsme svojí hladosvost prodali gólově nejvíce. Za zmínku stojí, že střelecky prosadilo 10 hráčů z 13.

FBC DDM Děčín : Florbal Chomutov B