Zhodnocení víkendu 12-13.října

Víkend nám nabídnul 8 družstev v akci. Tak přejeme krásné počtení:)

Přípravka v Mostě
Přípravka Blue vyrazila dneska do Mostu, čekaly nás tři zápasy. První zápas proti Teplicím jsme dominovali na balonků, výhra 6:0. Druhý zápas proti Štětí i tentokrát jsme měli více ze hry a výhra 8:0. Třetí zápas přišla únava a silný soupeř, Bivoj Litvínov a byl to klepec 16:3 pro Bivoj. V šatně jsme s Verčou dělali co jsme mohli, ale odjezd byl se zklamáním. Ale i přesto se budeme být dál.

Mladší žáci 3+1 poprvé na turnaji a vítězně.
Mladší žáci dnes rozdělili síly, jedna parta vyrazila na turnaj 5+1 do Liberce a druhá (3+1) bojovala v Krupce. Krupská skupina hrála výborně a podařilo se ji vyhrát všechny tři utkání.

Mlži 5+1 v Liberci
Mladší žáci 5+1 zavítali k prvním dvěma utkáním v sezóně, konkrétně proti Bílému a Růžovému Liberci. Proti Bílým v prvních dvou třetinách se hra golově přelévala na jednu i druhou stranu, nicméně soupeř vždy trestal naše zbytecné chyby v obraně. Ve třetí třetině jsme na soupeře solidně tlačili, Bílé však podržel jejich golman a tak Děčín prohrál o prsa 7:8. Druhý zápas se Děčínu již tak nepovedl, vázl přechod do útoku a když už jsme se dostali do šance, neuspěli jsme. Proto i druhý zápas proti Růžovým skončil prohrou 3:5.

Mladší žákyně až v dalekém Železném Brodě
Holky vstoupily do turnaje s Libercem ve velmi dobré kondici. Většinu času byly na míčku a držely Liberec pod střelbou, žel půjčenou gólmanku z Turnova se nám nepodařilo přestřílet a zápas skončil remízou. Proti Turnovu se v první polovině holky držely statečně, zlepšily střídání a posílily obranu a hra byla celkem vyrovnaná, ale po prvních gólech ztratily elán a hra se rozhodila, druhou polovinu nás vytrestaly góly, ale vyhrály jsme. Do přátelského zápasu s Jičínem vstoupily unaveně, ztrácely míček, na hřišti se hledaly, při pár záblescích se nám po krásných přihrávkách podařilo vstřelit 4 branky. Nakonec to skončilo 4:13. Za celý turnaj musím vyzdvihnout skvělou práci obou gólmanek, které podržely tým v nelehkých situacích. Průběžně zde probíhala soutěž v dovednostech -střely -nahrávky -slalom Ve střelách se na 2.místě umístila Sofie Fujerová a v nahrávkách na 3.místě Nela Hloušková.

Dorost A blízko 6 bodů v Praze
Dorostenci ve 3.kole v Radotínské hale v prvním utkání zvládli zápas s Milevskem. Vyplatila se taktická příprava a slušná střelecká úspěšnost ze střední vzdálenosti. Do druhého zápasu jsme šli proti letos stále 100% Butchis. Houževnatý výkon držel naše akcie nahoře a povedenou přesilovkou na začátku 3.třetiny jsme šli do vedení 1:0, dobrou obranu nám narušili až rozhodčí, kteří se v druhé polovině 3,třetiny rozhodli nás prozkoušet v oslabení několika minutové i 3:5. Dlouho jsme odolávali, ale stálo to hodně sily i našeho štěstí. To se přiklonilo k soupeři a nejdříve sroval a poté štastně šel do vedení. V následné power play bez bránkáře jsme už jen inkasovali. Zápas to byl však super a hodně nám dal a naučil nás. Děkujeme za něj. S takovými zápasy rosteme. Na turnaji navíc oslavili své narozky Volfík a Víta, přejeme vše nej,

Florbal Děčín : FBC Došwich Milevsko 8:3
Florbal Děčín : Butchis Praha 1:4

Dorostu B na severu zamrzly body
Dorost B nestačil v sobotu ani na jednoho soupeře ve Varnsdorfské hale. Jablonec i Liberec byl nad síly. Béčko má teď velkou motivaci do dalšího turnaje, aby získal zpět vrchní místa v tabulce, ale další kolo bude v Podbořanech se silnými soupeři -Bílina a Litvínov.
Florbal Děčín : Florbal Jablonec 1:4
Florbal Děčín : Florbal Liberec B 4:6

Muži B začali sezónu

Muži B zahájili sezonu v Podbořanech duely se Žatcem B a Teplicemi B. Proti Žatci jsme hráli první dvě třetiny vyrovnané utkání. Ve třetí třetině však soupeř polevil a my ovládli zápas 12:5 a slavili tak první výhru. S Teplicemi to bylo opět velmi vyrovnané, ale soupeře držel ve vedení skvělý výkon jejich brankáře. Po dvou třetinách to bylo 4:2 pro soupeře. Do třetí jsme nastoupili s promíchanou sestavou s cílem tlačit se více do brány a napadat soupeřovu rozehru a utkání srovnat. Bohužel hnad v prvním střídání jsme inkasovali na 5:2. Naše snaha o presing byla znát, ale goly nepřinesla. Opět díky teplickému brankáři. V závěrečné powerplay jsme snížili na 5:3, ale nakonec si soupeř vyhru pojistil golem do prázdné branky 1 vteřinu před koncem. 6:3

Florbal Děčín B : Jazzmani Žatec
Florbal Děčín B : FD Teplice B

Muži A vezou sladkou výhru ze Slaného

Komentář trenéra Trčky : Dnes sladké tři body ze Slaného, které byly hodně vybojované. Odtud si body asi mnoho soupeřů neodveze. Po povedené první třetině nepochopitelný výpadek ve hře 4x4, což nás naštěstí nezlomilo. Děkujeme našim divákům, kteří nás přijeli podpořit.

Florbal Děčín : Baracudas Slaný

Program na další týden a víkend 19-20.října: